🚚 DOPRAVA ZDARMA pre všetky internetové objednávky nad 39 €! Nakupujte bez stresu, na vrátenie tovaru máte až 100 dní!

Pánska termobielizeň

(2 produkty/produktov)

Termobielizeň, niekedy nazývaná ako základná alebo prvá vrstva, je spojencom každého pri teplotách pod bodom mrazu. Úlohou termobielizne je udržať nás v teple a suchu, a tak je nevyhnutné nielen pri zimných športoch na horách, ale je veľmi žiadaná aj v každodennom živote pre zimomravých. Zobraziť viac Pánska termobielizeň.

Prečítať si viac

Vrchné diely: tričká s dlhým a krátkym rukávom, nátelníky s ohľadom na pohodlie

Medzi termo zvrškami nájdete často nátelníky s vysokým golierom, niekedy so zipsom, ale predovšetkým tričká s dlhými alebo krátkymi rukávmi. Tieto modely, ktoré sú určené predovšetkým ako spodná bielizeň a sú často k dispozícii v bielej alebo čiernej farbe, ľahko sa nosia pod lyžiarskou kombinézou alebo ako prvá vrstva pod svetrom a mikinou. Niektoré sa dajú ale nosiť aj samostatne, ak to ich štýl umožňuje

Spodné diely: pančuchy, legíny alebo boxerky, ktoré si môžete obliecť pod nohavice

Pánske termo legíny alebo pančuchy, ktoré muži používajú menej často, sú v zime ideálom pod nohavice. Legíny a termo pančuchy sú však nevyhnutnou súčasťou každého šatníka v chladnom počasí. V horách sa bez nich športovci nezaobídu! Veď kto by si vedel predstaviť, že si oblečie lyžiarsku kombinézu alebo nohavice bez termo pančúch alebo legín?

Súpravy a kombinézy pre kompletnú ochranu pred chladom

ako="" zistíte,="" vrchný="" a="" spodný="" diel="" si="" môžete="" vybrať="" samostatne="" alebo="" sa="" rozhodnúť="" pre="" zladenú="" súpravu="" vrchného="" a spodného="" dielu.="" tieto="" súpravy="" niekedy="" nosia="" aj="" súčasť="" domáceho="" oblečenia="" na="" dni="" plné="" leňošenia,="" rovno="" pánske pyžamo Poznámka: horné alebo dolné termo prádlo voľného strihu je veľmi pohodlné, ale menej účinné z hľadiska udržania tepla. Na druhej strane, najviac priliehavé modely budú lepšie udržiavať teplo a zároveň vám umožnia veľkú voľnosť pohybu, ak obsahujú dobré percento elastanu alebo jeho ekvivalentu.

Teplá spodná bielizeň a materiály...

Termobielizeň zahŕňa širokú škálu výrobkov z rôznych materiálov, ktoré sú viac alebo menejtechnické, viac alebo menej elastické, teplejšie alebo priedušné. V zásade existujú 2 hlavné kategórie: termobielizeň vyrobená z prírodných vlákien a termobielizeň vyrobená zo syntetických vlákien.Tie prvé sú často vyrobené z merino vlny, ktorá spája ľahkosť, hrejivosť a priedušnosť. Aké sú ich nevýhody? Často sú pomerne drahé, náročné na údržbu a dlho schnú. Syntetické vlákna ako polyester, polyamid, elastan alebo viskóza sú v priemere menej hrejivé, ale aj lacnejšie. Sú odolné a rýchloschnúce. Napokon existujú aj tzv. hybridné modely, ktoré kombinujú prírodné a syntetické vlákna. Je zrejmé, že bez ohľadu na materiál platí, že čím je tkanina hrubšia, tým je teplejšia. Podobne, čím viac elastanu alebo spandexu termo prádlo obsahuje, tým bude pružnejšie a tým viac bude kopírovať vaše pohyby.

    Vyberte si veľkosť