🚚 DOPRAVA ZDARMA pre všetky internetové objednávky nad 39 €! Nakupujte bez stresu, na vrátenie tovaru máte až 100 dní!

Prešívaná bunda: akú si vybrať?


Rozhodli ste sa zaobstarať si na zimu prešívanú bundu? Rozhodnúť sa je jedna vec, ale ako si vybrať tú správnu prešívanú bundu? Bude vám stačiť ľahká a pomerne tenká prešívaná bunda? Aký je rozdiel medzi páperovou a vatovanou bundou? Koľko peňazí treba do nej investovať? V tomto článku nájdete užitočné informácie o tom, ako si vybrať ideálnu prešívanú bundu na zimu.

Prešívanú bundu si môžete zobrať na prechádzky so psom
Dajte šancu aj bundám v žiarivejších farbách
Pánskou prešívanou bundou nič nepokazíte

Potrebujete tenkú alebo hrubú prešívanú bundu?


Hrubé prešívané bundy sú teplé a dobre izolujú. Vďaka vodoodpudivým vlastnostiam sú tak ideálne do veľmi chladného a daždivého počasia. Majte však na pamäti, že nie všetky prešívané bundy majú vodoodpudivú úpravu. 

Tenké prešívané bundy sa často označujú ako „ľahké“ alebo „ultraľahké“. Hoci sú tieto prešívané bundy veľmi moderné, majú tenšiu výplň, a preto sú pochopiteľne menej teplé. Sú vhodnejšie na miernejšie teploty alebo na prechodné obdobie, ale ich výhodou je, že sa dajú nosiť v zime pod kabátom. Ponúkajú však väčšiu voľnosť pohybu, a preto sú ideálne na fyzické aktivity.
Prešívané bundy aj vesty s všestranné

Váhate medzi páperovou bundou a flísovou bundou s výplňou z umelého materiálu?


Bundy plnené prírodným perím sú najľahšie, najkompaktnejšie, najpriedušnejšie a zároveň najteplejšie. Sú ideálnou voľbou, ak musíte v zime čeliť teplotám hlboko pod nulou. Podstatnou nevýhodou týchto veľmi teplých búnd je, že sú pomerne drahé a majú obmedzenú odolnosť voči vode. Po navlhnutí strácajú tepelno-izolačné vlastnosti a tiež dlho schnú. Ak športujete v páperovej bunde, môže vám byť nepríjemne horúco. Prešívané bundy zo syntetického materiálu, ktoré sú zvyčajne vybavené hrejivou výplňou, sú všeobecne obľúbené a rozhodne patria k najpredávanejším. Sú oveľa lacnejšie, odolnejšie a menej náročné na údržbu. Dobre odolávajú dažďu a rýchlo schnú. Navyše, aj keď sú mokré, udržia vás pekne v teple.

 

Alternatívou k prešívanej bunde je prešívaná vesta

A čo tá prešívaná vesta, budem ju naozaj používať?


Muži, ktorí si obľúbili prešívané vesty, sú ich skalnými priaznivcami a nemenili by ich za nič na svete! Hoci prešívaná vesta nemôže konkurovať prešívanej bunde s dlhými rukávmi, keď teploty klesajú hlboko pod nulu, je ideálnym riešením na prechodné obdobie alebo miernu zimu. Pánska prešívaná vesta má 3 veľké výhody. Je veľmi praktická, pretože sa dá v okamihu nosiť cez sveter, je veľmi účinná, pretože vás okamžite zahreje a nakoniec, je mimoriadne pohodlná, pretože poskytuje úplnú voľnosť pohybu. Môžete v nej chodiť na túry, vykonávať práce okolo domu alebo v garáži a na záhrade bez toho, aby vás čokoľvek obmedzovalo v pohybe. Navyše, ak sa rozhodnete pre tenší model, môžete ho nosiť pod kabátom ako dodatočnú ochrannú vrstvu. A napokon, je nesmierne moderná!
Ak sa budete riadiť našimi radami, zima vás určite neprekvapí! Takže hurá do hôr alebo na prechádzku do zimnej prírody. A na záver ešte jedna dôležitá rada: o svoju novú prešívanú bundu sa dobre starajte, aby ste ju mohli nosiť aj budúci rok.

PREČÍTAJTE SI AJ NAŠE ĎALŠIE ČLÁNKY 

    Vyberte si veľkosť