🚚 DOPRAVA ZDARMA pre všetky internetové objednávky nad 39 €! Nakupujte bez stresu, na vrátenie tovaru máte až 100 dní!

Pánska móda: ako sa obliecť podľa typu svojej postavy


Každý je iný, a preto je dôležité si vybrať štýl, ktorý vám vyhovuje. Hoci sa veľkosť u každého človeka líši, každý z nás pravdepodobne patrí do jedného zo štyroch hlavných typov postavy: H, O, V a A. A práve v tomto článku vám vysvetlíme, ako každý z týchto typov vyzerá. Zistenie typu postavy je totižto prvým a najdôležitejším krokom k výberu správneho oblečenia, ktoré zvýrazní vašu postavu a podčiarkne vaše črty. Keď nájdete svoj typ, obliekanie bude oveľa jednoduchšie a vytvorenie skvelého štýlu bude hračka. Dôverujte nám a čítajte ďalej!

Postava tvaru H - boky a ramená sú rovnako široké


Typ postavy H: čo to znamená a ako sa obliekať?


Ak sú vaše boky a ramená rovnako široké, máte tvar písmena H (obdĺžnikový). Zvyčajne (hoci nie výlučne) je tento typ postavy dlhý a štíhly, s relatívne úzkym pásom.

Ako si vybrať správne oblečenie pre svoj typ? Dodajte svojej postave štruktúru tým, že opticky zoštíhlite (alebo aspoň nezvýrazníte) svoje boky a zároveň rozšírite svoj hrudník a ramená. Vyberte si klasické úzke alebo rovné nohavice, najlepšie v tmavších farbách. Mali by ste ich kombinovať s tričkami, tielkami a bundami, ktoré sú viac vypasované, alebo s košeľami, ktoré v páse zužujú. Tričká a tielka môžu byť farebnejšie alebo s horizontálnou potlačou. Je dobré uprednostniť aj výstrihy do V alebo kontrastné goliere, ktoré sú ideálne na tvarovanie vašej rovnej postavy. Výhodou tohto typu postavy je, že môžete nosiť obtiahnutejšie oblečenie - o čom sa ostatným môže len snívať! 

Postava do tvaru O - hrudník alebo pás je trochu objemnejší


Typ O: čo to znamená a ako sa obliecť?


Ak sú vaše boky a ramená rovnako široké, a váš hrudník alebo pás je trochu objemnejší, máte tvar O (oválny).

Ako si vybrať správne oblečenie pre svoj typ? Kľúčom k tomuto typu postavy je zjemniť krivky a zároveň zdôrazniť ramená. Zvýraznenie šírky ramien lepšie vyváži vašu siluetu. Začnite výberom mierne štruktúrovaných tričiek, tielok a búnd, pretože tieto štýly dodajú vašim ramenám objem. Držte sa však skôr výrazných strihov než farieb. V skutočnosti je dôležité obmedziť výber žiarivých farieb alebo veľkých potlačí na vrchnom diele, pretože tie len upútajú pozornosť na najobjemnejšiu časť vášho tela. Vyskúšajte vertikálne pruhy a výstrihy do V, ktoré predĺžia vašu postavu a opticky vás zoštíhlia. Pre celkový výsledok si vyberte klasické nohavice tmavej farby - ani príliš voľné, ani príliš tesné.

Tvar písmena V, alebo tzv. obrátený trojuholník


Typ postavy V: čo to znamená a ako by ste sa mali obliekať?


Ak sú vaše ramená oveľa širšie ako boky a pás, máte tvar písmena V (obrátený trojuholník). Tento tvar tela sa často spája so športovcami a kulturistami.

Ako si vybrať správne oblečenie pre svoj typ? Atletickej postave lichotí pekne padnúce (ale nie príliš tesné) oblečenie. Ak máte silné a svalnaté nohy, siahnite po rovných alebo pološtíhlych nohaviciach. Úzke nohy vyzerajú skvele vo farebných materiáloch, ako je ťavia alebo bordová. Pre hornú časť tela nemôžete urobiť nič lepšie ako si obliecť tričko s okrúhlym výstrihom alebo polokošeľu. Ideálne sú aj priliehavé tričká - len sa uistite, že ste si vybrali správnu veľkosť, aby ste sa cítili pohodlne po celý deň. A keď potrebujete sveter alebo mikinu, vyberte si okrúhly výstrih namiesto výstrihu do V a ak môžete, vyhnite sa výrazným ramenným vsadkám alebo golierom.


Tvar písmena A do trojuholníka


Typ A: čo to znamená a ako sa podľa toho máte obliecť?


Ak sú vaše boky a pás širšie ako ramená, máte tvar písmena A (trojuholník). Podobne ako vrchol písmena A, ste v hornej časti užší.

Ako si vybrať správne oblečenie pre svoj typ? Cieľom je obrátiť trojuholník a rozšíriť ramená a zúžiť pás, aby ste vyzerali štíhlejšie. Vyberte si nohavice klasického strihu alebo strihu „bootcut“ a zlaďte ich s decentnými opaskami, ktoré nebudú upozorňovať na váš pás. Potom si oblečte tričko alebo sveter - podľa možnosti s véčkovým alebo okrúhlym výstrihom - a vodorovné pruhy alebo vzory, ktoré sa tiahnu cez hornú časť hrudníka. Ak si chcete obliecť košeľu, vyberte si klasický strih a nechajte ju zastrčenú, aby ste vytvorili ležérny vzhľad.

Oblečte sa lepšie podľa svojej postavy! 


Takže teraz máte pevný východiskový bod pre nájdenie svojho štýlu; poznáte svoj typ postavy a všetky naše tipy a triky, aby ste ho čo najlepšie využili. Len nezabudnite, že nič nie je vytesané do kameňa. Tieto pravidlá sa dajú do istej miery prispôsobiť, ale stále slúžia ako skvelý začiatok. Nakoniec je stále najdôležitejšie nosiť oblečenie, v ktorom sa cítite pohodlne a v ktorom ste sami sebou.

    Vyberte si veľkosť