0,00
Možnosť vrátenia tovaru až do 100 dní. V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať naše zákaznícke centrum na tel. čísle 02/584 191 38.
🎁 Získajte darček ku každej vašej objednávke s promo kódom 39143 🎁
🚚 Nakúpte počas týždňa BLACK FRIDAY nad 45 € a získajte automaticky DOPRAVU ZDARMA 🚚
: : :

Ako vyrobiť hojdačku zo starej pneumatiky

Máte to šťastie, že máte v záhrade strom s veľkým robustným konárom? Je to ideálne miesto na umiestnenie hojdačky pre deti! A pravdepodobne máte po ruke všetko potrebné na to, aby ste si ju mohli vyrobiť sami, ľahko a rýchlo, bez zložitého a drahého vybavenia. Ak máte trochu viac času, môžete si pneumatiku aj namaľovať (ako sme to spravili my), a prispôsobiť si tak hojdačku svojmu vzhľadu, aby ladila so zariadením vašej záhrady.

 

Čo budete potrebovať:


·         použitú pneumatiku
·         povraz dlhý cca 10 m (s priemerom 1 až 1,8 cm)
·         3 farby na maskáčovú kamufláž: sivú, zelenú a hnedú
·         štetec
·         pár rukavíc
·         vedro, čistiaci prostriedok, špongiu či kefu na očistenie povrchu pneumatiky

Postup:

1. Pred maľovaním pneumatiku dôkladne umyte, aby ste odstránili všetku mastnotu. Dobre ju opláchnite a nechajte úplne vyschnúť.
2. Ak chcete vytvoriť maskáčový vzor, začnite s najsvetlejšou farbou, v tomto prípade sivým odtieňom. Nechajte pneumatiku vyschnúť.
3. Až teraz začnite maľovať škvrny druhou farbou, v tomto prípade zeleným tónom.
4. Naneste nakoniec niekoľko odtieňov tretej, najtmavšej farby, v tomto prípade hnedej. Nechajte dobre vyschnúť, približne 24 hodín.
5. Uviažte lano k pneumatike pomocou uchopovacieho uzla. 
6. Pneumatiku zaveste na strom pomocou lodného uzla. Vytvorte aj druhú slučku, a utiahnite ju.

Pozor!

Uistite sa, že konár, na ktorý chcete hojdačku zavesiť, je pevný a má priemer aspoň 20 cm. Niektoré druhy stromov sa môžu ľahko zlomiť. Pred inštaláciou pneumatiky na konár nezabudnite ponechať medzi kmeňom a pneumatikou vzdialenosť približne 1 m, aby deti do stromu nenarazili. Nastavte dĺžku lana tak, aby bola pneumatika aspoň 30 cm nad zemou alebo viac, v závislosti od veľkosti vašich detí. Nakoniec skontrolujte, či sa pneumatika môže voľne otáčať bez toho, aby narazila do kmeňa stromu.

Tip: Ak chcete zabrániť premočeniu vnútornej strany pneumatiky pri daždi, vyvŕtajte na spodnej strane pneumatiky niekoľko otvorov. To umožní odtok dažďovej vody.

Pokračovaním na našej stránke akceptujete používanie súborov cookies na zlepšenie kvality našej stránky, vďaka nim vám ponúkame prispôsobené služby a ponuky, ako aj možnosť zdielať obsah našich stránok či svôj názor na ne na sociálnych sieťach. Pre viac informácií kliknite: Viac informácií.