0,00
🚚 DOPRAVA ZDARMA pre všetky internetové objednávky nad 39 €! Nakupujte bez stresu, na vrátenie tovaru máte až 100 dní!

Ako vyrobiť hojdačku zo starej pneumatiky

Máte to šťastie, že máte v záhrade strom s veľkým robustným konárom? Je to ideálne miesto na umiestnenie hojdačky pre deti! A pravdepodobne máte po ruke všetko potrebné na to, aby ste si ju mohli vyrobiť sami, ľahko a rýchlo, bez zložitého a drahého vybavenia. Ak máte trochu viac času, môžete si pneumatiku aj namaľovať (ako sme to spravili my), a prispôsobiť si tak hojdačku svojmu vzhľadu, aby ladila so zariadením vašej záhrady.

 

Čo budete potrebovať:


·         použitú pneumatiku
·         povraz dlhý cca 10 m (s priemerom 1 až 1,8 cm)
·         3 farby na maskáčovú kamufláž: sivú, zelenú a hnedú
·         štetec
·         pár rukavíc
·         vedro, čistiaci prostriedok, špongiu či kefu na očistenie povrchu pneumatiky

Postup:

1. Pred maľovaním pneumatiku dôkladne umyte, aby ste odstránili všetku mastnotu. Dobre ju opláchnite a nechajte úplne vyschnúť.
2. Ak chcete vytvoriť maskáčový vzor, začnite s najsvetlejšou farbou, v tomto prípade sivým odtieňom. Nechajte pneumatiku vyschnúť.
3. Až teraz začnite maľovať škvrny druhou farbou, v tomto prípade zeleným tónom.
4. Naneste nakoniec niekoľko odtieňov tretej, najtmavšej farby, v tomto prípade hnedej. Nechajte dobre vyschnúť, približne 24 hodín.
5. Uviažte lano k pneumatike pomocou uchopovacieho uzla. 
6. Pneumatiku zaveste na strom pomocou lodného uzla. Vytvorte aj druhú slučku, a utiahnite ju.

Pozor!

Uistite sa, že konár, na ktorý chcete hojdačku zavesiť, je pevný a má priemer aspoň 20 cm. Niektoré druhy stromov sa môžu ľahko zlomiť. Pred inštaláciou pneumatiky na konár nezabudnite ponechať medzi kmeňom a pneumatikou vzdialenosť približne 1 m, aby deti do stromu nenarazili. Nastavte dĺžku lana tak, aby bola pneumatika aspoň 30 cm nad zemou alebo viac, v závislosti od veľkosti vašich detí. Nakoniec skontrolujte, či sa pneumatika môže voľne otáčať bez toho, aby narazila do kmeňa stromu.

Tip: Ak chcete zabrániť premočeniu vnútornej strany pneumatiky pri daždi, vyvŕtajte na spodnej strane pneumatiky niekoľko otvorov. To umožní odtok dažďovej vody.


Prečítajte si aj naše ďalšie články