🚚 DOPRAVA ZDARMA pre internetové objednávky (nevzťahuje sa na Facebook) nad 39 €! Nakupujte bez stresu, na vrátenie tovaru máte až 100 dní! 

Vyrobte si vianočnú dekoráciu z citrusov a korenia

Hľadáte autentickú a kreatívnu dekoráciu na zavesenie nad vianočný stôl? Zistite, ako vyrobiť takúto dekoráciu z citrusových plodov a korenia! Príjemne prevonia váš domov a navyše bude dobre vyzerať.

Vysušiť môžete nielen pomaranče, ale aj mandarínky či citróny
Pre viac šarmu a autentickosti môžete pridať aj koreniny

Čo budete potrebovať:

- citrusové plody: pomaranče, citróny, mandarínky
- škoricové tyčinky
- badián  (Hviezdicový aníz)
- nylonová niť
- vetvičky z jedle

1. Sušenie citrusov

Citrusové ovocie najskôr nakrájame
Na plechu ich necháme pomaly upiecť

Najskôr je potrebné citrusy vysušiť. Rúru predhrejte na 90 °C. Citrusové plody nakrájajte zúbkovaným nožom na plátky s hrúbkou asi 4 až 5 mm.
Plátky poukladajte na plech vystlaný papierom na pečenie a pečte približne 5 hodín. Každú hodinu plátky otočte a sledujte ich. Citrusy by mali byť úplne suché, ale dávajte pozor, aby nezčerneli!

2. Výroba dekorácie

Rozložíme si prvky na dekoráciu, kreativite sa medze nekladú!
Samotné prvky spojíme niťou
Na konci spravíme uzlík, aby sa navlečený celok neprepadol

Začnite aranžovaním rôznych prvkov, hrou s tvarmi a farbami. Vytvorte vyvážený a harmonický celok, ktorý sa vám páči. My sme sa rozhodli vyrobiť celkom 5 ozdôb.

Pri výrobe dekorácie vezmite dlhú nylonovú niť a prevlečte ju cez ihlu. Pomocou ihly prevlečte niť cez rôzne ozdoby a jednu po druhej ich pripevnite na niť.

Cez plátky citrusov prevlečte nylonovú niť dvakrát, v dvoch bodoch tak, aby držali na mieste, a pokojne urobte malý uzlík, aby sa z nite nezošmykli. 

Niť priviažeme aj k vetvičke
Pri škoricovej tyčinke alebo badyáne obmotáme niť niekoľkokrát
Hotovú ozdobu je možné zavesiť kdekoľvek!

Uviažte nylonovú niť pevne okolo vetvičky a urobte uzol. Pokračujte takto s ďalšími dekoráciami. 

Ak chcete zavesiť škoricu a badyán, niekoľkokrát okolo nich omotajte nylonovou niť a zaviažte pevný uzol, aby sa korenie nezošmyklo.

Keď ste si už pripravili všetky ozdoby, môžete ich zavesiť napríklad na strop, a to buď priamo, alebo ich vopred zavesiť na konár.

Vianočná ozboda z citrusov nádherne vynikne napríklad nad vianočným stromom

Skvelý spôsob, ako osláviť sviatky v prírodnom a hrejivom duchu! Ak chcete získať ďalšie tipy na vianočné dekorácie, prečítajte si naše články "Vyrobte si drevený vianočný stromček" alebo "Vianočné darčeky: udržateľné balenie bez baliaceho papiera".


Prečítajte si aj naše ďalšie články

    Vyberte si veľkosť

      Aktualizovali sme naše veľkosti, aby sme vám uľahčili výber. Pozrite si našu pred objednaním!