0,00
🚚 DOPRAVA ZDARMA pre všetky internetové objednávky nad 39 €! Nakupujte bez stresu, na vrátenie tovaru máte až 100 dní!

Vyrobte si vianočnú dekoráciu z citrusov a korenia

Hľadáte autentickú a kreatívnu dekoráciu na zavesenie nad vianočný stôl? Zistite, ako vyrobiť takúto dekoráciu z citrusových plodov a korenia! Príjemne prevonia váš domov a navyše bude dobre vyzerať.

Čo budete potrebovať:

- citrusové plody: pomaranče, citróny, mandarínky
- škoricové tyčinky
- badián  (Hviezdicový aníz)
- nylonová niť
- vetvičky z jedle

1. Sušenie citrusov

Najskôr je potrebné citrusy vysušiť. Rúru predhrejte na 90 °C. Citrusové plody nakrájajte zúbkovaným nožom na plátky s hrúbkou asi 4 až 5 mm.
Plátky poukladajte na plech vystlaný papierom na pečenie a pečte približne 5 hodín. Každú hodinu plátky otočte a sledujte ich. Citrusy by mali byť úplne suché, ale dávajte pozor, aby nezčerneli!

2. Výroba dekorácie

Začnite aranžovaním rôznych prvkov, hrou s tvarmi a farbami. Vytvorte vyvážený a harmonický celok, ktorý sa vám páči. My sme sa rozhodli vyrobiť celkom 5 ozdôb.

Pri výrobe dekorácie vezmite dlhú nylonovú niť a prevlečte ju cez ihlu. Pomocou ihly prevlečte niť cez rôzne ozdoby a jednu po druhej ich pripevnite na niť.

Cez plátky citrusov prevlečte nylonovú niť dvakrát, v dvoch bodoch tak, aby držali na mieste, a pokojne urobte malý uzlík, aby sa z nite nezošmykli. 

Uviažte nylonovú niť pevne okolo vetvičky a urobte uzol. Pokračujte takto s ďalšími dekoráciami. 

Ak chcete zavesiť škoricu a badyán, niekoľkokrát okolo nich omotajte nylonovou niť a zaviažte pevný uzol, aby sa korenie nezošmyklo.

Keď ste si už pripravili všetky ozdoby, môžete ich zavesiť napríklad na strop, a to buď priamo, alebo ich vopred zavesiť na konár.

Skvelý spôsob, ako osláviť sviatky v prírodnom a hrejivom duchu! Ak chcete získať ďalšie tipy na vianočné dekorácie, prečítajte si naše články "Vyrobte si drevený vianočný stromček" alebo "Vianočné darčeky: udržateľné balenie bez baliaceho papiera".


Prečítajte si aj naše ďalšie články